Kontaktovat

široký výběr materiálů a kování

zakázkova výroba nerezových doplňků na míru

kompletní dodávky vč. spotřebičů

vlastní e-shop na spotřebiče

 

 

Fotogalerie

Kuch. linky vyrábíme v širokém spektru materiálů, od nejlevnějšího lamina, následně dýhy a masivu, až po lakované kuchyně do vysokého lesku. Kování používáme především od firmy Blum, je možné použít i jiné levnější varianty, dle potřeby zákazníka.

Při návhu a výrobě kuch. linek dbáme na využití pracovního prostoru a uspořádání kuchyně tak, aby byl maximálně využitý pracovní prostor, úložný prostor a zároveň desing kuchyňské linky.

Při konzultaci zakázky rádi poradíme s výběrem materiálů a kování, uspořádání jednotlivých skříní a spotřebičů, u novostaveb zakreslíme vývody el. energie, vody, odpadů, plynu a pod. tak, aby byla kuch. linka ideálně vyřešená dle dispozice dané místnosti.

Výběr kování na kuch. linku je jedna z nejdůležitějších věcí. Preferujeme kování od firmy BLUM, které má u pojezdu zásuvek doživotní záruku, lehce se ovládají, mají tlumené dovírání, nejsou hlučné a pod. Lze použít i méně cenově náročné kování, které ovšem nemá takovou kvalitu a výdrž.

Dle Vašich nároků doporučíme použití různých dopňků, jako je typ osvětlení, různé držáky, drtiče, kráječe, potravinové a odpadkové koše, použití roletkových dvířek, výklopných dvířek a mnoho dalšího….

Ke všem kuch. linkám můžeme dodat pracovní desku z umělého kamene, a to jak pracovní plochu, tak plochu mezi vrchníma a spodníma skříněma. Pracovní plocha může být i z nerezového plechu.

Na přání provedeme mezi pracovní plochou a vrchními skříněmi obložení ve variantě, lamino, tapeta (vodě odolná), keramický obklad, obklad z umělého kamene, nerezový plech.

KUCHYŇSKÉ LINKY- PROVEDENÍ LAMINO

-  Kuchyňské linky vyrobené z laminovaných desek patří mezi nejpoužívanější a zároveň cenově nejdostupnější. Při použití dnešních moderních laminovaných desek lze dosáhnout skvělého výsledku za příznivou cenu. Výhodou použití tohoto materiálu je snadná dostupnost, rychlost zpracování, možnost výměny poškozených dílů bez toho, aby byl znát rozdíl v barevném provedení.

Na dvířka, čela zásuvek a namáhané díly kuch. linky používáme hrany ABS v tl. 1 nebo 2 mm, které mají daleko větší odolnost.

Ukázky kuch. linek vyrobených z laminovaných desek najdete ve fotogalerii nebo ZDE

 

KUCHYŇSKÉ LINKY- PROVEDNÍ DÝHA

-  U těchto variant je použitá kombinace mateiálů lamina a dýhy. Z laminované dřevotřísky se vyrábějí korpusy skříní, vnitřní police a zásuvky. Dýha se používá na čelní plochy dvířek a zásuvek a korpusy jsou kompletně vyrobeny z laminované dřevotřísky, nebo se použije na všechny viditelné plochy a to i na částech korpusů.

Dýhované kuchyně lze libovolně mořit do různých odstínů, nyní je již k dispozici velký výběr cizokrajných dýh se skvělým designem. Tyto dýhy lze kombinovat i na jednotlivých kusech nábytku, či dvířkách.

Jako povrchová úprava se standartně používá lakování polyuretanovým lakem matným. V našich možnostech je použít lak hluboce matný, matný, pololesklý, lesklý a provedení vysoký lesk, u kterého se nábytek lakuje v několika vrstvách a následně leští do vysokého lesku.

Výhodou použití tohoto materiálu je v jeho kreativitě, možnosti moření nebo patinování ( patina – vzhled starého laku, viz obr. v galerii patina ), možnosti kombinace s masivem a tím různého frézování, vytváření kazet a profilů. Dýha lze také ohýbat a tvarovat, což u laminovaných desek jde pouze velmi omezeně.

Ukázky kuch. linek vyrobených z dýhovaných desek najdete ve fotogalerii nebo ZDE

V této sekci najdete i vzorník jednotlivých, našich evropských i cizokrajných dýh.

Mimo klasické přírodní dýhy lze i použít umělé dýhy, vyráběné z přírodních surovin se kterými se následně pracuje stejně jako s přírodními dýhami. Vzniká tak nepřeberné množství barevných variant provedení nejen kuch. linek, ale i dalšího nábytku do domácnosti, kanceláří a nebytových prostor.

 

KUCHYŇSKÉ LINKY- PROVEDENÍ DÝHA A MASIV

- U tohoto provedení platí vše jako u kuchyní vyrobených z dýhy. Zde je však možnost výroby kazetových dvířek, frézování různých motivů.

Ukázky kuch. linek vyrobených z dýhovaných desek a masivu najdete ve fotogalerii nebo ZDE

KUCHYŇSKÉ LINKY- PROVEDENÍ MASIV

- Na těchto kuch.linkách jsou dvířka, čela zásuvek a pod. vyrobeny z masivu. Běžně dostupný masiv:

1- měkké dřevo:                smrk, borovice, jedle, olše

2- středně trvdé dřevo:      modřín

3- tvrdé dřevo:                 buk, dub, jasan, jilm, třešeň, javor

Při provedení dvířek z masivu můžou být korpusy jak z laminované dřevotřísky, nebo kombinované, s viditelnýma plochama dýhované stejnou dřevinou, aby byl masívní vzhled kuchyně celkový.

Použití masívních kuchyní je vyhledáváno ve stylových bytech nebo rodinných domech, dřevěnicích, srubech a pod.

Ukázky kuchyní vyrobených z masivu najdete ve fotogalerii nebo ZDE

 

KUCHYŇSKÉ LINKY- PROVEDENÍ VYSOKÝ LESK DLE RAL

- Tyto kuch. linky jsou moderní záležitostí. Vzhledem k nepřebernému množství barevných odstíný si vybere každý zákazník, který chce barevnou kuchyň.

Jako podklad pro lakované dvířka je MDF deska, na kterou se nanáší barva dle výběru a následně leští do vysokého lesku. Kombinuje se povětšinou s korpusy z laminátových desek různých barev, nyní již jsou v nabídce lesklé laminované desky vhodné k tomuto provedení.

Lakování dvířek lze provést také v matném provedení.

V základním provedení se lakujou pouze čelní plochy dvířek, vnitřní strana je standartně bílá, laminovaná. Lze nalakovat dvířka, případně jiné díky oboustranně, ovšem tohle řešení je cenově náročnější.

Ukázku lakovaných kuchyní naleznete ve fotogalerii nebo ZDE